381LQ271M450K042
381LQ271M450K042 Knowles / Illinois Capacitor
381LQ.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 270uF 30X40
auf Bestellung 569 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LQ271M450K042 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 675mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.19 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.67 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LQ271M450K042 381LQ271M450K042 Hersteller : Cornell Dubilier 381lq.pdf Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.675 Ohm 1.19A 2000h 105°C
auf Bestellung 240 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
381LQ271M450K042 381LQ271M450K042 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381LQ.pdf Description: CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 675mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.19 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.67 A @ 20 kHz
auf Bestellung 540 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 300 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 270uF; 450VDC; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 270µF
Operating voltage: 450V DC
Body dimensions: 40x40x30mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -25...105°C
Height: 40mm
Diameter: 30mm
ESR value: 675mΩ
Operating current: 1.19A
Capacitors features: high ripple current
Kind of capacitor: low ESR
auf Bestellung 240 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8