Produkte > CORNELL DUBILIER > 381LQ331M250H022
381LQ331M250H022
381LQ331M250H022 Cornell Dubilier
381lq.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1.2A 2000h 105°C
auf Bestellung 18413 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 47
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LQ331M250H022 Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 502mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.68 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 330uF; 250VDC; 22x30mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 250V DC
Body dimensions: 22x30mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...105°C
Operating current: 1.2A
ESR value: 502mΩ
Diameter: 22mm
Capacitors features: high ripple current
Kind of capacitor: low ESR
Terminal pitch: 10mm
auf Bestellung 17303 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
381LQ331M250H022 381LQ331M250H022 Hersteller : Cornell Dubilier 381lq.pdf Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1.2A 2000h 105°C
Mindestbestellmenge: 100
381LQ331M250H022 381LQ331M250H022 Hersteller : Cornell Dubilier 381lq.pdf Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1200mA 2000h 105°C
auf Bestellung 100 Stücke:
Mindestbestellmenge: 33
381LQ331M250H022 381LQ331M250H022 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 330uF 22X30
381LQ331M250H022 381LQ331M250H022 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 381LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 330uF 22X30
381LQ331M250H022 381LQ331M250H022 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381LQ.pdf Description: CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 502mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.68 A @ 20 kHz
Mindestbestellmenge: 3
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
381LQ331M250H022 381LQ331M250H022 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 330uF 22X30