Produkte > CORNELL DUBILIER > 381LQ331M450A032
381LQ331M450A032
381LQ331M450A032 Cornell Dubilier
381lq.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.553 Ohm 1.38A 2000h 105°C
auf Bestellung 143 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LQ331M450A032 Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 553mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.38 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.93 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LQ331M450A032 381LQ331M450A032 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 330uF 35X35
auf Bestellung 4091 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
381LQ331M450A032 381LQ331M450A032 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381LQ.pdf Description: CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 553mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.38 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.93 A @ 20 kHz
auf Bestellung 801 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 330uF; 450VDC; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 450V DC
Body dimensions: 35x35x35mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -25...105°C
Operating current: 1.38A
ESR value: 553mΩ
Height: 35mm
Diameter: 35mm
Capacitors features: high ripple current
auf Bestellung 113 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
381LQ331M450A032 381LQ331M450A032 Hersteller : Cornell Dubilier 381lq.pdf Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.553 Ohm 1.38A 2000h 105°C