Produkte > CORNELL DUBILIER > 381LQ471M450A452
381LQ471M450A452
381LQ471M450A452 Cornell Dubilier
381lq.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.388 Ohm 1.74A 2000h 105°C
auf Bestellung 110 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LQ471M450A452 Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 388mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.74 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.44 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LQ471M450A452 381LQ471M450A452 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 470uF 35X45
auf Bestellung 352 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
381LQ471M450A452 381LQ471M450A452 Hersteller : Cornell Dubilier 381lq.pdf Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.388 Ohm 1740mA 2000h 105°C
auf Bestellung 120 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
381LQ471M450A452 381LQ471M450A452 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381LQ.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 388mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.74 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.44 A @ 20 kHz
auf Bestellung 3364 Stücke:
381LQ471M450A452 381LQ471M450A452 Hersteller : Cornell Dubilier 381lq.pdf Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.388 Ohm 1.74A 2000h 105°C
auf Bestellung 1 Stücke: