Produkte > CORNELL DUBILIER > 381LR102M250K052
381LR102M250K052
381LR102M250K052 Cornell Dubilier
381lr.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 1000uF 250V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.149 Ohm 2840mA 3000h 105°C
auf Bestellung 98 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 26
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LR102M250K052 Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 149mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.84 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.06 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LR102M250K052 381LR102M250K052 Hersteller : Cornell Dubilier 381lr.pdf Cap Aluminum Lytic 1000uF 250V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.149 Ohm 2840mA 3000h 105°C
auf Bestellung 98 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 26
381LR102M250K052 381LR102M250K052 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381LR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 250V 20%
auf Bestellung 1362 Stücke:
381LR102M250K052 381LR102M250K052 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381LR.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 149mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.84 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.06 A @ 20 kHz
auf Bestellung 11152 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
381LR102M250K052 381LR102M250K052 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381LR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 250V 20%