381LR152M200K052
381LR152M200K052 Knowles / Illinois Capacitor
381LR.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1500uF 200V 20%
auf Bestellung 1220 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LR152M200K052 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 99mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.56 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.06 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LR152M200K052 381LR152M200K052 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 381LR-3081872.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1500uF 200V 20%
auf Bestellung 1235 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
381LR152M200K052 381LR152M200K052 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381LR.pdf Description: CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 99mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.56 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.06 A @ 20 kHz
Mindestbestellmenge: 2
381LR152M200K052 381LR152M200K052 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381LR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1500uF 200V 20%