Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 381LR331M400K042
381LR331M400K042
381LR331M400K042 Cornell Dubilier - CDE
381LR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 400V 20%
auf Bestellung 59 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LR331M400K042 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 402mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.71 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.44 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LR331M400K042 381LR331M400K042 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381LR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 400V 20%
auf Bestellung 1120 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
381LR331M400K042 381LR331M400K042 Hersteller : Cornell Dubilier 381lr.pdf Cap Aluminum Lytic 330uF 400V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.402 Ohm 1.71A 3000h 105°C
auf Bestellung 445 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
381LR331M400K042 381LR331M400K042 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381LR.pdf Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 402mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.71 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.44 A @ 20 kHz