Produkte > KNOWLES CORPORATION > 381LR331M450K052
381LR331M450K052
381LR331M450K052 Knowles Corporation
381LR.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 330uF; 450VDC; 50x50x30mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 450V DC
Body dimensions: 50x50x30mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -25...105°C
Operating current: 1.85A
Height: 50mm
Diameter: 30mm
ESR value: 402mΩ
Terminal pitch: 10mm
auf Bestellung 249 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LR331M450K052 Knowles Corporation
Description: CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 402mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.85 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.64 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LR331M450K052 381LR331M450K052 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381LR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 450V 20%
auf Bestellung 161 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
381LR331M450K052 381LR331M450K052 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381LR.pdf Description: CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 402mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.85 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.64 A @ 20 kHz
auf Bestellung 5448 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
381LR331M450K052 381LR331M450K052 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381LR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 450V 20%