Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LX102M063H012
381LX102M063H012 Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 63V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 280mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.18 A @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX102M063H012 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 63V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 280mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.18 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 381LX102M063H012
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX102M063H012 381LX102M063H012 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0012506069_1-2540070.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 63V 20% tol.