Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 381LX123M035J052
381LX123M035J052
381LX123M035J052 Cornell Dubilier - CDE
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 12000uF 35V 20%
auf Bestellung 2849 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX123M035J052 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX123M035J052 381LX123M035J052 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 381_383-1702519.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 12000uF 35V 20%
auf Bestellung 2801 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
381LX123M035J052 381LX123M035J052 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381-383.pdf Description: CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4 A @ 20 kHz
Mindestbestellmenge: 3
381LX123M035J052 381LX123M035J052 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 12000uF 35V 20%