Produkte > KNOWLES CORPORATION > 381LX151M450K022
381LX151M450K022
381LX151M450K022 Knowles Corporation
381-383.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 150uF; 450VDC; 30x30mm
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 150µF
Operating voltage: 450V DC
Body dimensions: 30x30mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -25...105°C
Operating current: 0.8A
Height: 30mm
Diameter: 30mm
ESR value: 1.1Ω
auf Bestellung 520 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX151M450K022 Knowles Corporation
Description: CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 800 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX151M450K022 381LX151M450K022 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 150uF 30X30
auf Bestellung 994 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
381LX151M450K022 381LX151M450K022 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 381_383-1702519.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 150uF 30X30
auf Bestellung 979 Stücke:
381LX151M450K022 381LX151M450K022 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381-383.pdf Description: CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 800 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 20 kHz
auf Bestellung 355 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
381LX151M450K022 381LX151M450K022 Hersteller : CORNELL DUBILIER CDUBS02335-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: CORNELL DUBILIER - 381LX151M450K022 - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 150UF, 4
tariffCode: 85322200
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 331 Stücke:
381LX151M450K022 381LX151M450K022 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 150uF 30X30