Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LX222M100J052
381LX222M100J052
381LX222M100J052 Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.9 A @ 20 kHz
auf Bestellung 167 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX222M100J052 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.9 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 381LX222M100J052
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX222M100J052 381LX222M100J052 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUBS02335_1-2539978.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 100V 20%