381LX222M200A052
381LX222M200A052 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
381-383.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200V 2200uF(35X50)
auf Bestellung 42 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX222M200A052 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX222M200A052 381LX222M200A052 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200V 2200uF(35X50)
auf Bestellung 93 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
381LX222M200A052 381LX222M200A052 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381-383.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4 A @ 20 kHz
auf Bestellung 2040 Stücke:
381LX222M200A052 381LX222M200A052 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200V 2200uF(35X50)
auf Bestellung 64 Stücke:
381LX222M200A052 Hersteller : Cornell Dubilier 381-383.pdf Конденсатор електролітичний радіальний, С = 2 200 мкФ, U, В = 200, Розм = 35 x 52 мм, Точн., % = 20, Ir = 4 А, Крок, мм = 10, Тексп, °C = -40...+105, Термін експл., г @ T,°C = 3000 @ 105,... Група товару: Конденсатори Корпус: 35х52mm Од. вим: шт