Produkte > CORNELL DUBILIER > 381LX271M400A022
381LX271M400A022
381LX271M400A022 Cornell Dubilier
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 270uF 400V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1.2A 3000h 105°C
auf Bestellung 320 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 80
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX271M400A022 Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.7 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX271M400A022 381LX271M400A022 Hersteller : Cornell Dubilier 381-383.pdf Cap Aluminum Lytic 270uF 400V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1.2A 3000h 105°C
auf Bestellung 320 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 80
auf Bestellung 135 Stücke:
Mindestbestellmenge: 21
auf Bestellung 3459 Stücke:
Mindestbestellmenge: 19
381LX271M400A022 381LX271M400A022 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 400V 20%
auf Bestellung 149 Stücke:
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 270uF; 400VDC; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 270µF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: 30x30x35mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -25...105°C
Height: 30mm
Diameter: 35mm
ESR value: 614mΩ
Operating current: 1.2A
Kind of capacitor: low ESR
auf Bestellung 3459 Stücke:
Mindestbestellmenge: 13
381LX271M400A022 381LX271M400A022 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 400V 20%
auf Bestellung 181 Stücke:
381LX271M400A022 381LX271M400A022 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381-383.pdf Description: CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.7 A @ 20 kHz
Mindestbestellmenge: 2