381LX271M450A032
381LX271M450A032 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
381-383.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 270uF 35 x 35
auf Bestellung 887 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX271M450A032 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.7 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX271M450A032 381LX271M450A032 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 270uF 35 x 35
auf Bestellung 759 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
381LX271M450A032 381LX271M450A032 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381-383.pdf Description: CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.7 A @ 20 kHz
auf Bestellung 184 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
381LX271M450A032 381LX271M450A032 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 270uF 35 x 35
auf Bestellung 911 Stücke:
381LX271M450A032 381LX271M450A032 Hersteller : Cornell Dubilier 381-383.pdf Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1200mA 3000h 105°C
auf Bestellung 480 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 270uF; 450VDC; 35x35x35mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 270µF
Operating voltage: 450V DC
Body dimensions: 35x35x35mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -25...105°C
Diameter: 35mm
ESR value: 614mΩ
Operating current: 1.2A