Produkte > CORNELL DUBILIER > 381LX471M200K012
381LX471M200K012
381LX471M200K012 Cornell Dubilier
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1.4A 3000h 105°C
auf Bestellung 90 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 30
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX471M200K012 Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX471M200K012 381LX471M200K012 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 200V 20%
auf Bestellung 218 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
381LX471M200K012 381LX471M200K012 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 200V 20%
auf Bestellung 220 Stücke:
381LX471M200K012 381LX471M200K012 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381-383.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 20 kHz
auf Bestellung 11654 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
381LX471M200K012 381LX471M200K012 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 200V 20%
auf Bestellung 98 Stücke:
381LX471M200K012 381LX471M200K012 Hersteller : CORNELL DUBILIER CDUB-S-A0014320984-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: CORNELL DUBILIER - 381LX471M200K012 - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF,
tariffCode: 85322200
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 65 Stücke:
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 470uF; 200VDC; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 200V DC
Body dimensions: 25x25x30mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...105°C
Operating current: 1.4A
Height: 25mm
Diameter: 30mm
ESR value: 353mΩ
auf Bestellung 90 Stücke:
Mindestbestellmenge: 22
381LX471M200K012 381LX471M200K012 Hersteller : Cornell Dubilier 381-383.pdf Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1.4A 3000h 105°C
Produkt ist nicht verfügbar