Produkte > KNOWLES CORPORATION > 381LX471M250K022
381LX471M250K022
381LX471M250K022 Knowles Corporation
381-383.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 470uF; 250VDC; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 250V DC
Body dimensions: 30x30x30mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...105°C
Operating current: 1.4A
ESR value: 353mΩ
Height: 30mm
Diameter: 30mm
Kind of capacitor: low ESR
Terminal pitch: 10mm
auf Bestellung 1900 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX471M250K022 Knowles Corporation
Description: CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX471M250K022 381LX471M250K022 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 250V 20%
auf Bestellung 178 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
381LX471M250K022 381LX471M250K022 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381-383.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 20 kHz
auf Bestellung 2811 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
381LX471M250K022 381LX471M250K022 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 250V 20%