Produkte > CORNELL DUBILIER > 381LX471M450A052
381LX471M450A052
381LX471M450A052 Cornell Dubilier
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1.7A 3000h 105°C
auf Bestellung 41 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 37
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX471M450A052 Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Tray, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX471M450A052 381LX471M450A052 Hersteller : Cornell Dubilier 381-383.pdf Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1.7A 3000h 105°C
auf Bestellung 94 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 31
auf Bestellung 1404 Stücke:
Mindestbestellmenge: 14
auf Bestellung 535 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
auf Bestellung 17 Stücke:
auf Bestellung 131 Stücke:
381LX471M450A052 381LX471M450A052 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381-383.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Tray
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 20 kHz
auf Bestellung 6342 Stücke:
auf Bestellung 2 Stücke:
381LX471M450A052 381LX471M450A052 Hersteller : CORNELL DUBILIER 381-383.pdf Description: CORNELL DUBILIER - 381LX471M450A052 - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 470UF, 4
tariffCode: 85322200
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 10 Stücke: