Produkte > CORNELL DUBILIER > 381LX472M035J012
381LX472M035J012
381LX472M035J012 Cornell Dubilier
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 4700uF 35V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.09 Ohm 2200mA 3000h 105°C
auf Bestellung 303 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 38
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX472M035J012 Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.5 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX472M035J012 381LX472M035J012 Hersteller : Cornell Dubilier 381-383.pdf Cap Aluminum Lytic 4700uF 35V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.09 Ohm 2200mA 3000h 105°C
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 4700uF; 35VDC; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 4.7mF
Operating voltage: 35V DC
Body dimensions: 25x25x25mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...105°C
Operating current: 2.2A
Height: 25mm
Diameter: 25mm
ESR value: 90mΩ
Kind of capacitor: low ESR
auf Bestellung 303 Stücke:
Mindestbestellmenge: 27
381LX472M035J012 381LX472M035J012 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381-383.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.5 A @ 20 kHz
auf Bestellung 7389 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
381LX472M035J012 381LX472M035J012 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 35V 4700uF 25 x 25