Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 381LX472M100A052
381LX472M100A052
381LX472M100A052 Cornell Dubilier - CDE
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 100V
auf Bestellung 608 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX472M100A052 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.7 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX472M100A052 381LX472M100A052 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 100V
auf Bestellung 608 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
381LX472M100A052 381LX472M100A052 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 100V
auf Bestellung 492 Stücke:
381LX472M100A052 381LX472M100A052 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381-383.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.7 A @ 20 kHz
auf Bestellung 3716 Stücke:
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 4.7mF; 100VDC; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 4.7mF
Operating voltage: 100V DC
Body dimensions: 50x50x35mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...105°C
Operating current: 3.8A
Height: 50mm
Diameter: 35mm
Kind of capacitor: low ESR
Terminal pitch: 10mm
ESR value: 53mΩ