381LX561M200H042
381LX561M200H042 Knowles / Illinois Capacitor
381-383.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 200V 20%
auf Bestellung 2822 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX561M200H042 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.1 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX561M200H042 381LX561M200H042 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 200V 20%
auf Bestellung 2822 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
381LX561M200H042 381LX561M200H042 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381-383.pdf Description: CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.1 A @ 20 kHz