Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LX821M400A062
381LX821M400A062
381LX821M400A062 Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.44 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.42 A @ 20 kHz
auf Bestellung 897 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX821M400A062 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.44 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.42 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 381LX821M400A062
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX821M400A062 381LX821M400A062 Hersteller : Cornell Dubilier 381-383.pdf Cap Aluminum Lytic 820uF 400V 20% (35 X 63mm) Snap-In 10mm 0.202 Ohm 2440mA 3000h 105°C
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
381LX821M400A062 381LX821M400A062 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400V 820uF 35 X 63