Produkte > KNOWLES CORPORATION > 382LX103M100A082
382LX103M100A082
382LX103M100A082 Knowles Corporation
380-382.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 10000uF; 100VDC; 35x80mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 10mF
Operating voltage: 100V DC
Body dimensions: 35x80mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...85°C
Height: 80mm
Diameter: 35mm
Mounting: SNAP-IN
auf Bestellung 49 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 382LX103M100A082 Knowles Corporation
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 100V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
382LX103M100A082 382LX103M100A082 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 20% 100V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 100 V
auf Bestellung 370 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
382LX103M100A082 382LX103M100A082 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380_382-1702528.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 100V 20%