Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 382LX122M450N082
382LX122M450N082
382LX122M450N082 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.85 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.8 A @ 20 kHz
auf Bestellung 1577 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 382LX122M450N082 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.85 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.8 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 382LX122M450N082
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
382LX122M450N082 382LX122M450N082 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 450 Volts 20%