382LX152M400N082
382LX152M400N082 Knowles / Illinois Capacitor
380-382.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1500uF 20% 400V
auf Bestellung 90 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 382LX152M400N082 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.7 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
382LX152M400N082 382LX152M400N082 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 1500UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.7 A @ 20 kHz
auf Bestellung 2504 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
382LX152M400N082 382LX152M400N082 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 380_382-1702528.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1500uF 20% 400V