Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 382LX561M400A052
382LX561M400A052
382LX561M400A052 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 400 V
auf Bestellung 1091 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 382LX561M400A052 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Weitere Produktangebote 382LX561M400A052
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
382LX561M400A052 382LX561M400A052 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380_382-1702528.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 400V 20% tol