Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > 3KP40CA_R2_00001
3KP40CA_R2_00001
3KP40CA_R2_00001 Panjit International Inc.
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V
Supplier Device Package: P600
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3KP40CA_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: P600, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V, Supplier Device Package: P600, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 44.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote 3KP40CA_R2_00001
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: P600
Bidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
3KP40CA_R2_00001 3KP40CA_R2_00001 Hersteller : Panjit 3KP_SERIES-1868804.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 3000W,Transient Voltage Suppressors,P-600,40V,BI