Produkte > SIEMENS > 3RA21200HA230AK6
3RA21200HA230AK6
3RA21200HA230AK6 Siemens
67a7c00281be66aabefa624e3edd307a544a02f2.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER DOL S0 0.55-0.8A 120VAC
Packaging: Box
Mounting Type: DIN Rail
Current - Output: 0.6A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 120VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Wattage - Load: 370 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21200HA230AK6 Siemens
Description: STARTER DOL S0 0.55-0.8A 120VAC, Packaging: Box, Mounting Type: DIN Rail, Current - Output: 0.6A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 120VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Wattage - Load: 370 W.
Weitere Produktangebote 3RA21200HA230AK6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA21200HA230AK6 3RA21200HA230AK6 Hersteller : Siemens 3RA21200HA230AK6_datasheet_en-3248433.pdf Motor Drives STARTER DOL S0 0.55-0.8A 120VAC SCREW