Produkte > SIEMENS > 3RA21200KD230AK6
3RA21200KD230AK6
3RA21200KD230AK6 Siemens
8fbf6d32716f46649b411f5b04b0e6640dfffb77.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 0.9-1.25A 120V
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 1.1A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 120VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Wattage - Load: 372.85 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21200KD230AK6 Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 0.9-1.25A 120V, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Output: 1.1A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 120VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Wattage - Load: 372.85 W.
Weitere Produktangebote 3RA21200KD230AK6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA21200KD230AK6 3RA21200KD230AK6 Hersteller : Siemens 3RA21200KD230AK6_datasheet_en-3248563.pdf Motor Drives STARTER DOL FB S0 0.9-1.25A 120VAC SCRW