Produkte > SIEMENS > 3RA21201DA230AK6
3RA21201DA230AK6
3RA21201DA230AK6 Siemens
3127691e8f45a75584577023c18b0b03251e5c45.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER DOL S0 2.2-3.2A 120VAC S
Packaging: Box
Mounting Type: DIN Rail
Current - Output: 2.7A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 120VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Part Status: Active
Wattage - Load: 1490 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21201DA230AK6 Siemens
Description: STARTER DOL S0 2.2-3.2A 120VAC S, Packaging: Box, Mounting Type: DIN Rail, Current - Output: 2.7A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 120VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Part Status: Active, Wattage - Load: 1490 W.
Weitere Produktangebote 3RA21201DA230AK6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA21201DA230AK6 3RA21201DA230AK6 Hersteller : Siemens 3RA21201DA230AK6_datasheet_en.pdf Motor Drives STARTER DOL S0 2.2-3.2A 120VAC SCREW