Produkte > SIEMENS > 3RA21201HD240AP6
3RA21201HD240AP6
3RA21201HD240AP6 Siemens
f1327b193b76d327021f060bd47b038115a63bc6.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 5.5-8A 240VAC
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 6.5A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 240VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Wattage - Load: 3730 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21201HD240AP6 Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 5.5-8A 240VAC, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Output: 6.5A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 240VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Wattage - Load: 3730 W.
Weitere Produktangebote 3RA21201HD240AP6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA21201HD240AP6 3RA21201HD240AP6 Hersteller : Siemens 3RA21201HD240AP6_datasheet_en-3248360.pdf Motor Drives STARTER DOL FB S0 5.5-8A 240VAC SCREW