Produkte > SIEMENS > 3RA21201JA240AP6
3RA21201JA240AP6
3RA21201JA240AP6 Siemens
a919017cd2f1b029ec68f700eab312aaed10f4cf.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER DOL S0 7-10A 240VAC SCRE
Packaging: Box
Mounting Type: DIN Rail
Current - Output: 8.5A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 240VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Part Status: Active
Wattage - Load: 5590 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21201JA240AP6 Siemens
Description: STARTER DOL S0 7-10A 240VAC SCRE, Packaging: Box, Mounting Type: DIN Rail, Current - Output: 8.5A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 240VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Part Status: Active, Wattage - Load: 5590 W.
Weitere Produktangebote 3RA21201JA240AP6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA21201JA240AP6 3RA21201JA240AP6 Hersteller : Siemens 3RA21201JA240AP6_datasheet_en-3248566.pdf Motor Drives STARTER DOL S0 7-10A 240VAC SCREW