Produkte > SIEMENS > 3RA21201JH240BB4
3RA21201JH240BB4
3RA21201JH240BB4 Siemens
4eb212c03d73e3e5027542d084dcfb24b0ffc3ba.pdf
Hersteller: Siemens
Description: LOAD FDR FUSE SW. DIR STARTING,
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 8.5A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 24VDC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Wattage - Load: 5590 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21201JH240BB4 Siemens
Description: LOAD FDR FUSE SW. DIR STARTING,, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Output: 8.5A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 24VDC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Wattage - Load: 5590 W.