Produkte > SIEMENS > 3RA21201KE240BB4
3RA21201KE240BB4
3RA21201KE240BB4 Siemens
72b8a852758b6dd76eee2d955924e98ea4d0198d.pdf
Hersteller: Siemens
Description: LOAD FDR FUSE SW. DIR STARTING,
Packaging: Box
Mounting Type: DIN Rail
Current - Output: 11.5A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 24VDC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Wattage - Load: 7460 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21201KE240BB4 Siemens
Description: LOAD FDR FUSE SW. DIR STARTING,, Packaging: Box, Mounting Type: DIN Rail, Current - Output: 11.5A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 24VDC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Wattage - Load: 7460 W.