Produkte > SIEMENS > 3RA21204BD260AP6
3RA21204BD260AP6
3RA21204BD260AP6 Siemens
f568d85430a6e29c3f76055dfa2401e143ef736f.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 14-20A 120VAC
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 15.5A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 240VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Wattage - Load: 11190 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21204BD260AP6 Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 14-20A 120VAC, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Output: 15.5A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 240VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Wattage - Load: 11190 W.
Weitere Produktangebote 3RA21204BD260AP6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA21204BD260AP6 3RA21204BD260AP6 Hersteller : Siemens 3RA21204BD260AP6_datasheet_en-3248595.pdf Motor Drives STARTER DOL FB S0 14-20A 120VAC SCREW