Produkte > SIEMENS > 3RA21204DD270AK6
3RA21204DD270AK6
3RA21204DD270AK6 Siemens
3b736d495d8aecf268f6c73de0dc29c4e918fd30.pdf
Hersteller: Siemens
Description: SWITCH_MOTOR_3RA2120-4DD27-0AK6_
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 22A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 120VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Part Status: Active
Wattage - Load: 14910 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21204DD270AK6 Siemens
Description: SWITCH_MOTOR_3RA2120-4DD27-0AK6_, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Output: 22A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 120VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Part Status: Active, Wattage - Load: 14910 W.
Weitere Produktangebote 3RA21204DD270AK6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA21204DD270AK6 3RA21204DD270AK6 Hersteller : Siemens 3RA21204DD270AK6_datasheet_en-3248645.pdf Motor Drives Switch_MOTOR_3RA2120-4DD27-0AK6_25A