Produkte > SIEMENS > 3RA21204EA270AK6
3RA21204EA270AK6
3RA21204EA270AK6 Siemens
c2a4c8b670b0a0782396e08a3fa110f289c71459.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER DOL S0 27-32A 120VAC SCR
Packaging: Box
Mounting Type: DIN Rail
Current - Output: 29A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 120VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Wattage - Load: 18640 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21204EA270AK6 Siemens
Description: STARTER DOL S0 27-32A 120VAC SCR, Packaging: Box, Mounting Type: DIN Rail, Current - Output: 29A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 120VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Wattage - Load: 18640 W.
Weitere Produktangebote 3RA21204EA270AK6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA21204EA270AK6 3RA21204EA270AK6 Hersteller : Siemens 3RA21204EA270AK6_datasheet_en-3248653.pdf Motor Drives STARTER DOL S0 27-32A 120VAC SCREW