Produkte > SIEMENS > 3RA21204ED270AK6
3RA21204ED270AK6
3RA21204ED270AK6 Siemens
0f3b79cca35b4e65e21dd532b55d3952ba9159bf.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 27-32A 120VAC
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 29A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 120VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Wattage - Load: 18640 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21204ED270AK6 Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 27-32A 120VAC, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Output: 29A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 120VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Wattage - Load: 18640 W.
Weitere Produktangebote 3RA21204ED270AK6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA21204ED270AK6 3RA21204ED270AK6 Hersteller : Siemens 3RA21204ED270AK6_datasheet_en-3248706.pdf Motor Drives STARTER DOL FB S0 27-32A 120VAC SCREW