Produkte > SIEMENS > 3RA21250GD230AP6
3RA21250GD230AP6 Siemens
Hersteller: Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 0.45-0.63A 240
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 0.6A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 192 ~ 264VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Part Status: Active
Wattage - Load: 250 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21250GD230AP6 Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 0.45-0.63A 240, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Output: 0.6A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 192 ~ 264VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Part Status: Active, Wattage - Load: 250 W.
Weitere Produktangebote 3RA21250GD230AP6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA21250GD230AP6 Hersteller : Siemens 3RA21250GD230AP6_datasheet_en-3248632.pdf Motor Drives STARTER DOL FB S0 0.45-0.63A 240VAC SCW