Produkte > SIEMENS > 3RA21251HD240BB4
3RA21251HD240BB4
3RA21251HD240BB4 Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=3RA2125-1HD24-0BB4&language=en
Hersteller: Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 5.5-8A 24VDC S
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 6.5A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 24VDC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Wattage - Load: 3728 W
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21251HD240BB4 Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 5.5-8A 24VDC S, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Output: 6.5A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 24VDC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Wattage - Load: 3728 W.
Weitere Produktangebote 3RA21251HD240BB4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA21251HD240BB4 Hersteller : Siemens 3RA21251HD240BB4_datasheet_en-3248981.pdf Motor Drives STARTER DOL FB S0 5.5-8A 24VDC SCREW