Produkte > SIEMENS > 3RA22201GD240BB4
3RA22201GD240BB4
3RA22201GD240BB4 Siemens
2514575694532d4475764ecab7b7b748de4f84e5.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER REV FB S0 4.5-6.3A 24VDC
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 4.9A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 24VDC
Voltage - Load: 690V
Part Status: Active
Wattage - Load: 3730 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA22201GD240BB4 Siemens
Description: STARTER REV FB S0 4.5-6.3A 24VDC, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Output: 4.9A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 24VDC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Reversible, Part Status: Active, Wattage - Load: 3730 W.
Weitere Produktangebote 3RA22201GD240BB4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA22201GD240BB4 3RA22201GD240BB4 Hersteller : Siemens 3RA22201GD240BB4_datasheet_en.pdf Motor Drives STARTER REV FB S0 4.5-6.3A 24VDC SCREW