Produkte > SIEMENS > 3RA22251FB240AP6
3RA22251FB240AP6 Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=3RA2225-1FB24-0AP6&language=en
Hersteller: Siemens
Description: STARTER REV S0 3.5-5A 240VAC SCR
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 3.6A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 192 ~ 264VAC
Voltage - Load: 690V
Wattage - Load: 2237 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA22251FB240AP6 Siemens
Description: STARTER REV S0 3.5-5A 240VAC SCR, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Output: 3.6A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 192 ~ 264VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Reversible, Wattage - Load: 2237 W.
Weitere Produktangebote 3RA22251FB240AP6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA22251FB240AP6 Hersteller : Siemens 3RA22251FB240AP6_datasheet_en.pdf Motor Drives STARTER REV S0 3.5-5A 240VAC SCREW