Produkte > SIEMENS > 3RA22251GD240AP6
3RA22251GD240AP6 Siemens
Hersteller: Siemens
Description: STARTER REV FB S0 4.5-6.3A 240VA
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 5A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 192 ~ 264VAC
Voltage - Load: 690V
Part Status: Active
Wattage - Load: 3728 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA22251GD240AP6 Siemens
Description: STARTER REV FB S0 4.5-6.3A 240VA, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Output: 5A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 192 ~ 264VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Reversible, Part Status: Active, Wattage - Load: 3728 W.
Weitere Produktangebote 3RA22251GD240AP6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA22251GD240AP6 Hersteller : Siemens Motor Drives STARTER REV FB S0 4.5-6.3A 240VAC SCREW