Produkte > SIEMENS > 3RA23168XB301TP3
3RA23168XB301TP3
3RA23168XB301TP3 Siemens
27dc3b8e1b93cb549db710ce29bcd5111c1a3358.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR REV COM S00 9A 230VDC
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 218 ~ 237VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 9 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA23168XB301TP3 Siemens
Description: CONTACTOR REV COM S00 9A 230VDC, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 218 ~ 237VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 9 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 3RA23168XB301TP3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA23168XB301TP3 3RA23168XB301TP3 Hersteller : Siemens 3RA23168XB301TP3_datasheet_en-3284399.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR REV COM S00 9A 230VDC SCRW