Produkte > SIEMENS > 3RA23178XB301AP0
3RA23178XB301AP0
3RA23178XB301AP0 Siemens
09118b9fd64f445ff5d0be63477e0924522bc327.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR REV S00 12A 230VAC SCR
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 230VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 195.5 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA23178XB301AP0 Siemens
Description: CONTACTOR REV S00 12A 230VAC SCR, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 230VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 195.5 VAC.
Weitere Produktangebote 3RA23178XB301AP0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA23178XB301AP0 3RA23178XB301AP0 Hersteller : Siemens 3RA23178XB301AP0_datasheet_en-3284628.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR REV S00 12A 230VAC SCRW