Produkte > SIEMENS > 3RA23188XB302AP0
3RA23188XB302AP0
3RA23188XB302AP0 Siemens
96855357c2892e0798829ed275a40cf53708b952.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR REV S00 16A 230VAC SPR
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 230VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 195.5 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA23188XB302AP0 Siemens
Description: CONTACTOR REV S00 16A 230VAC SPR, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 230VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 195.5 VAC, Part Status: Active.