Produkte > SIEMENS > 3RF20501AA45
3RF20501AA45 Siemens
DatasheetDownload?downloadUrl=teddatasheet%2F%3Fformat%3DPDF%26caller%3DMall%26mlfbs%3D3RF20501AA45%26language%3Den
Hersteller: Siemens
Description: 45MM,SSR,50A,48-600V,ZRO SCRW 4-
Packaging: Box
Output Type: AC, Zero Cross
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 4 ~ 30VDC
Circuit: SPST-NO (1 Form A)
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Load Current: 50 A
Approval Agency: CE, CSA, EAC, RCM, UKCA, UR
Voltage - Load: 48 V ~ 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RF20501AA45 Siemens
Description: 45MM,SSR,50A,48-600V,ZRO SCRW 4-, Packaging: Box, Output Type: AC, Zero Cross, Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 4 ~ 30VDC, Circuit: SPST-NO (1 Form A), Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Load Current: 50 A, Approval Agency: CE, CSA, EAC, RCM, UKCA, UR, Voltage - Load: 48 V ~ 600 V.
Weitere Produktangebote 3RF20501AA45
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RF2050-1AA45 Hersteller : Crouzet SSR
Produkt ist nicht verfügbar
3RF2050-1AA45 Hersteller : Siemens 45MM,SSR,50A,48-600V,ZRO SCRW 4-30VDC
3RF20501AA45 3RF20501AA45 Hersteller : Siemens DatasheetDownload?downloadUrl=teddatasheet%2F%3Fformat%3DPDF%26caller%3DMall%26mlfbs%3D3RF20501AA45%26language%3Den Solid State Relays - SSRs 45MM,SSR,50A,48-600V,ZRO SCRW 4-30VDC