Produkte > SIEMENS > 3RH21221KM400LA4
3RH21221KM400LA4
3RH21221KM400LA4 Siemens
f990f3fa524edbe04f8de83a2ff5d11fdaeb3551.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONT RELAY FOR RAILWAY,2NC+1NC,
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 220VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NC (3 Form B)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 154 VDC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RH21221KM400LA4 Siemens
Description: CONT RELAY FOR RAILWAY,2NC+1NC,, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 220VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NC (3 Form B), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 154 VDC, Part Status: Active.