Produkte > SIEMENS > 3RH21401BE80
3RH21401BE80
3RH21401BE80 Siemens
fdc2a53b07d3ecfe6a980e3dc0bd32aa7bf1dd3e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR RELAY 2NO+2NC AC 277V
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 80VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 64 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RH21401BE80 Siemens
Description: CONTACTOR RELAY 2NO+2NC AC 277V, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 80VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 64 VDC.
Weitere Produktangebote 3RH21401BE80
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RH21401BE80 3RH21401BE80 Hersteller : Siemens 3RH21401BE80_datasheet_en-3287081.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR RELAY 2NO+2NC AC 277V SCREW