Produkte > SIEMENS > 3RP20251AP30
3RP20251AP30
3RP20251AP30 Siemens
29997d02e3ba2faa4d1a02c4916f755d11801d38.pdf
Hersteller: Siemens
Description: RELAY TIME DELAY 100SEC 3A 250V
Packaging: Box
Delay Time: 0.05 Sec ~ 100 Sec
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Function: On-Delay
Circuit: SPDT (1 Form C)
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 200 ~ 240VAC, 24VAC/DC
Contact Rating @ Voltage: 3A @ 250VAC
Relay Type: Mechanical Relay
Timing Adjustment Method: Screwdriver Slot
Timing Initiate Method: Input Voltage
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RP20251AP30 Siemens
Description: RELAY TIME DELAY 100SEC 3A 250V, Packaging: Box, Delay Time: 0.05 Sec ~ 100 Sec, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Function: On-Delay, Circuit: SPDT (1 Form C), Termination Style: Screw Terminal, Voltage - Supply: 200 ~ 240VAC, 24VAC/DC, Contact Rating @ Voltage: 3A @ 250VAC, Relay Type: Mechanical Relay, Timing Adjustment Method: Screwdriver Slot, Timing Initiate Method: Input Voltage.
Weitere Produktangebote 3RP20251AP30
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RP20251AP30 3RP20251AP30 Hersteller : Siemens 3RP20251AP30_datasheet_en-3250072.pdf Time Delay & Timing Relays ON-DELAY SC24V AC 200 TO 240V